BRĄZOWE PASMO DLA CHÓRU „GAMA”

Data: Maj 30, 2015

W sobotę 23 maja 2015r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej, przy ul. Waryńskiego 29 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się w ramach Programu Narodowego Forum Muzyki „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2015” Wiosenny Regionalny Przegląd  Chórów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych Południowej Wielkopolski. Kuratorami regionalnymi w/w Projektu są: p. Aleksandra Wojtaszek oraz p. Jerzy Wojtaszek. Chór „GAMA” pod dyrekcją p. Ireny Treski wykonał trzy utwory a cappella: „Pieśń poranna” – muz. Stanisław Moniuszko, sł. Feliks Konopasek, oprac. Piotr Maszyński; Kanon „Księżyc świeci” – autor nieznany; „O świcie” – ukraińska melodia ludowa, sł. polskie: Natalia Kuczyńska. Prezentacje chórów oceniało Jury w składzie: prof.dr hab. Anna Domańska (Akademia Muzyczna   w Łodzi), prof. dr hab. Jolanta Szybalska – Matczak (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), prof. dr hab. Przemysław Pałka (Akademia Muzyczna w Poznaniu). Jury przyznało Chórowi „GAMA” BRĄZOWE PASMO. To wielki zaszczyt i nagroda dla wszystkich Chórzystów za ich wytrwałą i systematyczną pracę, która w efekcie daje wiele radości i satysfakcji. Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu chóru. Gratulujemy wszystkim Chórzystom i Dyrygentowi.