Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Data: Maj 26, 2019

22 maja br. klasa 1 b integracyjna wraz z panią Lucyną Łukomska i Małgorzatą Monetą-Molską wsiadła do pociągu relacji Poznań – Kępno. Podróż nie trwała długo, bo tylko do Przygodzic, skąd mali piechurzy udali się w kierunku Przygodziczek pokonując dystans ok 5 km. W połowie drogi ich nogom ulżyły konie, które zaprzężone w bryczkę podwiozły małych turystów do Folwarku Jurand. Tam rozpalono ognisko, usmażono kiełbaski, skosztowano specjałów swojskiego stołu. Nasi uczniowie obejrzeli warsztaty kowalskie, dostając na pamiątkę wypaloną w drewnie podkowę. Sami zaś uformowali z masy solnej podkowy, które udekorowali własnoręcznie zebranymi ozdobami z lasu. Na koniec obejrzeli prezentacje dotyczącą Doliny Baryczy i jej walorów turystyczno- krajobrazowych. Warto czasami zajrzeć za płot.