KONCERT JESIENNY W SYNAGODZE

Data: Listopad 18, 2019

8 listopada w Forum Synagoga odbył się Koncert Jesienny Chórów Szkolnych Regionu Wschodniej Wielkopolski Ogólnopolskiego Projektu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. Koncert poświęcony był pamięci jednego z dyrygentów w/w projektu, Grzegorza Polańskiego. Na scenie zaprezentowało się 10 chórów. Nasz szkolny Chór „Gama” pod dyr. Ireny Treski zaprezentował trzy utwory: „O, mój rozmarynie”, „W mojem ogródeczku”, „Piosenka o latawcach” –  ostatni przy akompaniamencie Karoliny Treski. Program wszystkich wykonawców był bardzo ciekawy. Na zakończenie wszystkie chóry wspólnie wykonały pieśń z repertuaru Marka Grechuty pt. „Wolność”. Nad całością czuwali Kuratorzy Regionalni: p. Klaudia Szubert i p. Aleksandra Wojtaszek. Swoją obecnością zaszczycił wykonawców Kurator Honorowy p. Jerzy Wojtaszek. Dziękujemy p. Danucie Adamik oraz rodzicom za opiekę nad naszymi chórzystami. Chórzystom gratulujemy udanej prezentacji.