KONCERT KOLĘD W SYNAGODZE

Data: Grudzień 27, 2018

W piątek 14 grudnia w Ostrowskiej Synagodze odbył się Koncert Kolęd Chórów Ogólnopolskiego Projektu Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. W świątecznej atmosferze kolędy zaprezentowało 11 chórów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych Regionu Południowej Wielkopolski. Chór „Gama” pod dyrekcją Ireny Treski zaśpiewał dwie kolędy: „Przylecieli aniołkowie” oraz „Aniołowie z naszych pól”. Koncert prowadziła p. Klaudia Szubert – Kurator Regionalny Projektu. Swoją obecnością zaszczycił nas wieloletni Kurator Regionalny Projektu, p. Jerzy Wojtaszek. Kilka kolęd chóry wykonały wspólnie. Koncert był doskonałą okazją do złożenia świątecznych życzeń, spotkania chórzystów, dyrygentów, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim do wspólnego muzykowania. Składamy serdeczne podziękowania chórzystom, rodzicom, p. Danucie Adamik, która zawsze towarzyszy naszemu chórowi.