Pożegnalne ognisko klasy 3a

Data: Czerwiec 13, 2018

Wtorkowe popołudnie 12 czerwca uczniowie, ich rodzice oraz wychowawczyni klasy 3a postanowili po raz ostatni spędzić wspólnie. Na miejsce spotkania wybraliśmy Stanicę Harcerską „Zielona Polana” przy zbiorniku Piaski-Szczygliczka – miejsce bardzo spokojne, urokliwe oraz bezpieczne dla dzieci, a w której pobyt tak bardzo spodobał się wszystkim już od klasy I. Aura również okazała się dla nas bardzo sprzyjająca. W radosnych nastrojach dzieci rozpoczęły wspólną zabawę. Nie zabrakło więc meczu w piłkę nożną chłopcy kontra tatusiowie, zabaw na drzewie, malowania twarzy przez Marikę, a nawet gier planszowych. Dzieci świetnie zorganizowały sobie czas i nikt się nie nudził. Nasze mamy przygotowały słodkie smakołyki, a tatusiowie rozpalili ogień i pilnowali kiełbasek.

Na zakończenie dla chętnych dzieci Paweł Dolata zorganizował spacer przyrodniczy wokół stanicy. Uczestnicy mieli okazję zaobserwować żerującego na dębach,  największego w Polsce chrząszcza – kozioroga dębosza. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy napotykane po drodze drzewa oraz krzewy, zmierzyliśmy obwód pomnikowego dębu, widzieliśmy i usłyszeliśmy kilka gatunków ptaków, m.in. kosa, raniuszki, sikorę bogatkę, dzięcioły duże, kukułkę, sójkę.

Całe spotkanie uważamy za udane i żałujemy, że było ona ostatnie.