Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Data: Wrzesień 6, 2018

„Wrzesień, wrzesień, w naszej szkole, klasy pełne słońca,
 pełne dzieci, bo wakacje już dobiegły końca…”

 3 września w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Wszystkich obecnych na Sali gimnastycznej powitała pani Dyrektor Dorota Cieśla.  Inauguracja roku szkolnego jest szczególnie ważna dla nowych uczniów z klas pierwszych oraz rocznego oddziału przygotowania przedszkolnego. To z myślą o nich, uczniowie klasy II b – integracyjnej, pod kierunkiem p. Barbary Cnotliwej oraz p. Anny Woźniak,  przygotowali krótki występ artystyczny dla młodszych kolegów i koleżanek.  Ta uroczystość jest także bardzo ważna dla uczniów klas IV, którzy rozpoczynają nowy etap edukacyjny. Słowa otuchy na dobry start dodali im przedstawiciele klasy V D pod czujnym okiem p. Katarzyny Łukaszewskiej. Nie zabrakło także kilku zdań wspomnień o rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Po części oficjalnej każda grupa wiekowa udała się do klas wraz ze swoimi wychowawcami, by zapoznać się z nowymi obowiązkami na nowy rok szkolny oraz nowym planem zajęć dydaktycznych.

Wszystkim uczniom życzymy dużo wytrwałości, samych pozytywnych ocen i uśmiechu każdego dnia!