Szkolna Noc Bibliotek

Data: Czerwiec 13, 2018

Późnym popołudniem 8 czerwca uczniowie klas IV spotkali się na Szkolnej Nocy Bibliotek. Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do tej ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo.

Tegoroczne spotkanie, którego koordynatorkami były p. K. Grzegorczyk i p. K. Łukaszewska, przebiegało pod hasłem „Palcem po mapie” i połączyło przyjemne z pożytecznym, naukę z dobrą zabawą.

Uczestnicy spotkania obejrzeli film „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, który tej nocy oglądali także uczestnicy innych spotkań w całej Polsce, następnie w quizie, krzyżówce i wielu zagadkach wykazać się musieli spostrzegawczością i pamięcią do szczegółów związanych z bohaterami i wydarzeniami, a także wiedzą ogólną. Ponieważ w filmie przewijał się wątek jednego z dzieł Picassa, uczniowie krótko zapoznali się z sylwetką tego malarza oraz jego charakterystycznym stylem. Każdy z uczestników biorąc udział w grze planszowej mógł narysować swój portret w stylu dzieł Picassa.

Główną atrakcją Szkolnej Nocy Filmowej stały się podchody, nawiązujące tematyką do podróży i znanych miejsc w Polsce. Uczestnicy – rozwiązując rebusy i zagadki – wykazać się musieli sprytem, dobrą znajomością polskich legend i opowieści, ale także mapy.

Wszyscy uczniowie biorący udział w Szkolnej Nocy Bibliotek otrzymali pamiątkowe zakładki oraz dyplomy.