Turniej Minikoszykówki Dziewcząt r. 2000

Data: Kwiecień 24, 2013

19-21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 rozegrano Turniej Minikoszykówki Dziewcząt r. 2000.

W turnieju udział wzięło 8 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy:

GRUPA A

  1. Olimp Rawicz
  2. UKS Piątka Ostrów Wielkopolski
  3. MOS Wrocław
  4. UKS 2 Ziębice

GRUPA B

  1. UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski
  2. SZOK Bojanowo
  3. MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra
  4. Szkoła Podstawowa nr 6 Ostrów Wielkopolski

W grupach rozegrano mecze „każdy z każdym”, następnie dwa najlepsze zespoły awansowały do strefy medalowej i najpierw grały półfinały a następnie mecze o 1 lub 3 miejsce, dwa pozostałe zespoły rywalizowały o miejsca 5-8.

Wiele pojedynków było bardzo wyrównanych, mecze kończyły się często przewagę jednego lub dwóch koszy.

Skład zespołu UKS Piątka:

Weronika Hipp – kapitan, Anna Walczak, Natalia Benedykcińska, Wiktoria Jakubowicz, Gabriela Bendkowska, Julia Majchrzak, Barbara Majchrzak, Weronika Kania, Anna Przysada, Gabriela Plucińska, Natalia Michalska, Hanna Marciniak, Bogna Marciniak, Miretta Kempa, Anastazja Grzyb.

Wyniki UKS Piątka w grupie:

UKS Piątka – Olimp Rawicz: 57:52

Benedykcińska Natalia 19pkt., Weronika Hipp – 16pkt., Anna Walczak – 14 pkt., Barbara Majchrzak – 4pkt., Natalia Michalska – 2pkt., Gabriela Bendkowska – 2pkt.

UKS Piątka – UKS 2 Ziębice: 70:35

Weronika Hipp – 18pkt., Anna Walczak – 14 pkt., Barbara Majchrzak – 12pkt., Gabriela Bendkowska – 10pkt., Benedykcińska Natalia 8pkt., Anna Przysada – 2pkt., Anastazja Grzyb – 2pkt., Gabriela Plucińska – 2pkt., Wiktoria Jakubowicz – 2pkt.

UKS Piątka – MOS Wrocław: 76:46

Anna Walczak – 20 pkt., Benedykcińska Natalia 17pkt., Weronika Hipp – 12pkt., Wiktoria Jakubowicz – 8pkt., Gabriela Bendkowska – 7pkt., Barbara Majchrzak – 6pkt., Gabriela Plucińska – 4pkt., Hanna Marciniak – 2pkt.

Zespół UKS Piątka zajął w grupie A 1 miejsce i zagrał w półfinale z drugą drużyną grupy B czyli z UKS Olimpijczyk.

UKS Piątka – UKS Olimpijczyk: 63:47

Benedykcińska Natalia 23pkt., Anna Walczak – 12 pkt., Weronika Hipp – 10pkt., Wiktoria Jakubowicz – 6pkt., Barbara Majchrzak – 6pkt., Gabriela Bendkowska – 4pkt., Natalia Michalska – 2pkt.

Po zwycięstwie w półfinale pozostał tylko do rozegrania mecz o miejsce 1, w którym ponownie drużyna UKS Piątka zmierzyła się z zespołem Olimp Rawicz.

UKS Piątka – Olimp Rawicz: 59:45

Benedykcińska Natalia 21pkt., Weronika Hipp – 12pkt., Anna Walczak – 9 pkt., Wiktoria Jakubowicz – 9pkt., Barbara Majchrzak – 7pkt., Gabriela Bendkowska – 1pkt.

W meczu o miejsce 3 zmierzyły się zespoły:

UKS Olimpijczyk – SP6: 32:27

Mecz o 5 miejsce:

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – UKS 2 Ziębice: 54:36

Mecz o 7 miejsce:

MOS Wrocław – SZOK Bojanowo: 33:58

Klasyfikacja końcowa:

  1. UKS Piątka Ostrów Wielkopolski
  2. Olimp Rawicz
  3. UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski
  4. Szkoła Podstawowa nr 6 Ostrów Wielkopolski
  5. MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra
  6. UKS 2 Ziębice
  7. SZOK Bojanowo
  8. MOS Wrocław

Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary ufundowane przez TS Ostrovia oraz medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali: Pani Marlena Maląg – Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Pan Zdzisław Machowski – Sekretarz Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego, Pani Dorota Cieśla – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Pani Monika Szymańska – wieloletnia koszykarka TS Ostrovia.

Dla wszystkich uczestników turnieju ufundowano pamiątkowe koszulki.

Nagrodzono również najlepsze zawodniczki zespołów, które otrzymały statuetki oraz upominek:

  1. Anna Walczak – UKS Piątka Ostrów Wielkopolski
  2. Monika Giec – Olimp Rawicz
  3. Dominika Gładysz – UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski
  4. Nikola Czerwińska – Szkoła Podstawowa nr 6 Ostrów Wielkopolski
  5. Aneta Rola – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra
  6. Emilia Prażmowska – UKS 2 Ziębice
  7. Hanna Wojciechowska – SZOK Bojanowo
  8. Julia Lupa – MOS Wrocław

Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Hipp (UKS Piątka), zwyciężyła ona również konkurs rzutów wolnych.

Podczas uroczystości zakończenia Turnieju zatańczył dla wszystkich zespół chłopców z klasy 5b, trenujących na co dzień w szkole True School.

Turniej był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

CLOSE
CLOSE